Seo by yoast eklentisi, W3 Total Cache (for speed) eklentisi, Google XML Sitemap eklentisini kullanarak Seo nasıl yapılır; Aşağıda başlıca kullanılan WordPress ile Seo eklentileri bulunmaktadır;

WordPress SEO by Yoast

Diğer eklentilerin dışında SEO eklentilerinde dikkate alacaksak, WordPress SEO by Yoast teknik en uygun şekilde dikkatleri üstüne çekerek, eklentinin özellikleri çok fazla işe yaramaktadır, aynı anda iyi içerik yapmakta da yardım etmektedir. Kullanılan eklentinin en iyi özellikleri ise:

sayfa analizi, otomatik olarak meta etiketleri optimize etme ve ekleme, link öğeleri, XML site haritaları,RSS optimizasyon,.htaccess ve robots.txt dosyaları düzenleme, sosyal medya entegrasyon, fonksiyonları içeri ve dışarı aktarma, Google News SEO modülü vb. gibi özellikleri ile seo konusunda yazılmış iyi bir yazılımdır.

Google XML sitemaps

Google XML sitemaps eklentisi web sitenizin başarılı bir şekilde indekslenmesi için arama motorlarına XML sitemap yani site haritası oluşturmayı sağlar. Kullanılan bu site haritaları arama motoru için sitenizi en iyi şekilde taraması için yol gösterir.

En güzel özelliklerinden örnek göstermek gerekirse, içeriğinizi yayınladığınız zaman bunu arama motorlarına otomatik olarak iletir. Bu eklentinin kullanması ise oldukça basittir, eklentiyi wordpress yönetim panelinizden etkinleştirerek, ayarlar bölümünden site haritası oluşturun ve arama motolarının site haritanızı ekleyebilirsiniz.

W3 Total Cache

Bu eklentiyi ücretsiz biçimde bulabileceğiniz en gelişmiş önbelleklere ve optimizasyon yazılımıdır.W3 Total Cache ‘in özelliklerinden ve kısaca hangi özelliğin ne işe yaradığından ve hangi özelliğinin kullanması gerektiğini yazmak gerekirse. Aşağıda W3 total cashe içeriğindeki özellikleri yer almaktadır.

Page Cache:Sayfa önbellekleme demektir. Sitedeki bütün sayfaları, yazıları, etiketleri, kategorileri ve özel yazı tiplerini static .html yapar.

Minify:Sayfaları ve sayfaların açılması için kullanılan kütüphaneleri minimize-optimize eder.

Database Cache: Veri tabanı önbelleklemesidir.

Object Cache:Nesne önbelleklemesidir.

–> WORDPRESS  –> WordPress Plugins –> YOAST –> Google XML sitemaps

–> W3 Total Cache –>RSS –> GOOGLE –> GOOLGE WEBMASTER